logo martinez szczecin, okna, drzwiokna, drzwi zewnętrzne, drzwi wewnętrzne, zabudowy balkonów, szczecinoknadrzwi wejściowedrzwi wewnętrznezabudowa wnękdrzwi przesuwne dzielące pomieszczeniazabudowy balkonówkompleksowe remonty
drzwi wewnętrzne w szczecinie
drzwi zewnętrzne w szczecinie
martinez szczecin
okna, szczecin, martinez
Drzwi chowane w ścianie stwarzają znacznie więcej możliwości aranżacji wnętrz niż tradycyjne. Za ich pomocą możemy na przykład połączyć na czas rodzinnych uroczystości salon z kuchnią, jadalnią i gabinetem.
Gdzie zamontować drzwi przesuwne?
Między holem a salonem
Montowane w tym miejscu duże drzwi przesuwne pozwalają na szybkie uzyskanie szerokiego przejścia, dzięki czemu da się wygodnie przeprowadzić do pokoju gościnnego czy salonu nawet wielu zaproszonych gości. Można je pozostawić niedomknięte (bez obawy, że zatrzasną się same w wyniku przeciągu), by kontrolować sytuację w częściowo odizolowanym pomieszczeniu - na przykład sprawdzać, czy w holu nie pojawili się następni goście. Duża "plastyczność" drzwi przesuwnych i różnorodność oferowanych wzorów pozwala poza tym niebanalnie zaaranżować to najbardziej reprezentacyjne przejście.
Między dwoma pokojami
Dzięki szerokim drzwiom przesuwnym możemy zmieniać wymiary, proporcje i funkcje pomieszczeń. Otwierając drzwi między sąsiednimi pokojami, otrzymujemy jedno wielkie pomieszczenie. Pokój dzienny połączony z jadalnią stwarza przestronne wnętrze na rodzinne przyjęcie. W połączonych ze sobą pokojach dziecięcych młodsze dzieci mogą się wspólnie bawić, starsze - przyjmować znajomych, a po zamknięciu każde z nich ma swój oddzielny pokój.
Między kuchnią a pokojem dziennym
To doskonały sposób na rozwiązanie trudnego dylematu - kuchnia otwarta czy zamknięta. Zależnie od potrzeby - po otwarciu drzwi - kuchnia wchodzi w skład dużej przestrzeni strefy dziennej, w której biegnie codzienne życie domowników, a po ich zamknięciu jest wydzielona jako osobne zamknięte pomieszczenie (dzięki czemu zapachy z gotowania czy hałasy kuchenne nie rozchodzą się po całym mieszkaniu).
Między sypialnią a garderobą
W porannym pośpiechu szeroki dostęp do garderoby obydwojga małżonków zapewnia sprawne i zgodne rozejście się do codziennych zajęć, a zostawiony ewentualnie rozgardiasz - ukryty po zamknięciu drzwi - nie psuje harmonii w sypialni.
W pomieszczeniach wielofunkcyjnych
Drzwi przesuwne są świetnym pomysłem, gdy część pomieszczenia chcemy wydzielić do innych zadań. Tym sposobem w części sypialni możemy zorganizować aneks do ćwiczeń, fragment pokoju dziennego przeznaczyć na miejsce do pracy, a w części łazienki urządzić pralnię.
W pomieszczeniach dla niepełnosprawnych
Drzwi przesuwne zapewniają szerokie przejście i nie zabierają przestrzeni potrzebnej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkową zaletą jest łatwe dołączenie napędu do drzwi przesuwnych i automatyczne otwieranie oraz zamykanie ich za pomocą przycisku na ścianie lub sterowanie pilotem.
W przedpokoju
Tu zwykle odbywa się intensywna komunikacja - mijają się domownicy lub witani są przychodzący goście. Drzwi przesuwne mogą służyć do zamknięcia szaf wnękowych, które nie zabierają przestrzeni tak jak tradycyjny wieszak na ubrania czy szafka na buty. Są też wygodniejsze, gdy drzwi do sąsiednich pomieszczeń znajdują się blisko siebie. Otwierają się bezkolizyjnie, szczególnie jeśli są chowane w ścianę, podczas gdy zwykłe drzwi rozwierane w tej sytuacji zwykle zderzają się ze sobą i w konsekwencji szybko się niszczą.
W spiżarni
Zapewniają oszczędność miejsca, szczególnie cennego w małych pomieszczeniach. Umożliwiają łatwy i szybki dostęp do schowanych rzeczy, które są pilnie potrzebne, a jednocześnie pozwalają zakryć miejsca, gdzie nie zawsze panuje idealny porządek. Szczególnie przydatne są tu drzwi z przeszkleniem półprzejrzystym (np. szkłem satynowym lub ornamentowym) - widać przez nie zarysy kształtów przedmiotów, co pozwala na szybkie znalezienie poszukiwanej rzeczy, ale nie da się dostrzec szczegółów, które chcemy zasłonić.
Highslide JSHighslide JSHighslide JS
Highslide JSHighslide JS
drzwi i okna w Szczecinie, remonty i zabudowy balkonów
Adres:   ul. Piastów 5 (wejście od Jagiellońskiej),
70-325 Szczecin
Telefon/fax:   91 431 40 86
Telefon:   608 615 620 / 506 640 008
Email:   
remonty, szczecin, okna, drzwi
Wszelkie prawa zastrzeżone MARTINEZ 2013 r. Projekt i wykonanie StudioDedo.pl
zabudowy balkonów, drzwi zewnętrzne, zabudowy wnęk